A jelentkezéshez szükséges dokumentumok és mellékletek

A felvételi jelentkezés során az alábbi dokumentumok és mellékletek benyújtása szükséges

• Felvételi jelentkezési lap
  • szakmai önéletrajz;
  • publikációs jegyzék;
  • leckekönyv és egyetemi diploma másolata (végzős hallgatók esetén nyilatkozat a diploma megszerzésének várható időpontjáról, az oklevél átlagáról és minősítéséről - legkésőbb a szóbeli elbeszélgetés időpontjáig pótolható);
  • a tervezett kutatási téma ismertetése;
  • a megjelölni kívánt témavezető nyilatkozata, hogy a kutatási témát ismeri, az abban foglaltakat szakmailag megalapozottnak tartja, és a felvételt követően a jelentkező témavezetés
  • nyelvtudást igazoló dokumentumok másolata;
  • a felvételi jelentkezési díj megfizetésének igazolása.

A felvételi eljárási díj összege 9.000 Ft, melyet banki átutalással kell megfizetni, az alábbiak szerint:

• Jogosult neve: Debreceni Egyetem (4032 Debrecen, Egyetem tér 1.)
  • Jogosult számlaszáma: Magyar Államkincstár 11738008-21489815-00000000
  • Közlemény: 1H4HBJX1PHDE Marton Géza DI jeloltneve

Doktori iskolánk témavezetői névjegyzéke elérhető az "Oktatóink" menüpontban, illetőleg a Országos Doktori Tanács weboldalán. Témavezetőink az évben az alábbi kutatási témákat hirdették meg doktori iskolánkban (az adott évre vonatkozó kutatási témák meghirdetésére minden évben legkésőbb április 15-ig kerül sor a doktori.hu adatbázisban és a doktori iskola honlapján):

A témavezetői névjegyzékben nem szereplő oktató témavezetőként nem jelölhető meg. A témavezetők által meghirdetett átfogó kutatási témákon belül egyedi egyeztetés alapján lehet és kell a tervezett kutatási témát meghatározni.