Az Egyetemi Doktori és Habilitációs Tanács (EDHT)

Az Egyetemi Doktori és Habilitációs Tanács 15 tagból áll, elnöke a Debreceni Egyetem Tudományos Rektorhelyettese (Prof. dr. Csernoch László), titkára a Debreceni Egyetem Tudományos Igazgatója (dr. Varga Zsolt). A Társadalomtudományi Doktori Tanácsot az EDHT-ban az elnök (Prof. dr. Szabó Béla) képviseli. A Társadalomtudományi Doktori Tanács teljes jogú tagja a Társadalomtudományi Habilitációs Bizottság elnöke, Prof. dr. Szakály Zoltán is.

Az EDHT fontosabb feladatai

• Dönt a tudományterületi doktori tanácsok elnökeinek és tagjainak megbízásáról és felmentéséről;
  • Dönt az ösztöndíjas helyek tudományterületi doktori tanácsok közötti elosztásáról;
  • Dönt a tudományterületi doktori tanácsok javaslatára a doktori fokozatok odaítéléséről és a külföldi tudományos fokozatok honosításáról;
  • Dönt a társ-témavezetői kérelmekről;
  • Dönt a doktori fokozat visszavonásáról;
  • Jóváhagyja a kari habilitációs bizottságok döntését a habilitált doktori cím odaítéléséről.