Nemzetközi kapcsolatok

Doktori iskolánk szakmai és anyagi támogatással is elősegíti és támogatja hallgatóink külföldi tanulmányait és kutatásait. Doktoranduszaink rendszeresen adnak elő külföldi konferenciákon és vesznek részt rövidebb és hosszabb tartamú tanulmányutakon vagy éppen ERASMUS-részképzésben.

Doktori iskolánk keretében is rendszeresen tartanak előadást Debrecenben a Senior Lawyers Program amerikai előadói is.

Az elmúlt években előadást tartott doktori iskolánkban (a teljesség igénye nélkül)

 • Hon. Judge Frank LaBuda (New York State Supreme Court Justice),
 • Prof. Lucy McNeece (University of Connecticut, CT),
 • Prof. Jeffrey A. Aiken (University of Milwaukee, WI),
 • Prof. dr. Monica Schlachter (Universitat Trier),
 • Prof. dr. Anton Jaspers (Universiteit Utrecht),
 • Prof. dr. Frans Pennings (Universiteit Utrecht),
 • PD Thomas Henne LLM (Goethe Universitaet, Frankfurt am Main),
 • Ina Hundhammer-Schrögel (Fachhochschule für Verwaltunk und Rechtspflege in Bayern, Hof),
 • Prof. dr. Heiner Lück (Universitaet Halle), Prof. Robert Heidt (Indiana University),
 • Prof. Charles Brown (University of Georgia, GA),
 • Prof. William Slomanson (Thomas Jefferson Law School, San Diego),
 • Prof. Aaron Schwabach (Thomas Jefferson Law School, San Diego),
 • Prof. Robert E. Lutz (Southwestern Law School, Los Angeles),
 • Prof. dr. Beryl ter Haar (Universiteit Leiden),
 • Prof, dr. Damien Scalia (Université libre de Bruxelles),
 • Prof. dr. Zhou Zenije (Beijing Normal University).

Frissítés dátuma: 2019.03.09.


Tisztelt Felhasználó!

 

A Debreceni Egyetem kiemelt fontosságúnak tartja a rendelkezésére bocsátott, illetve birtokába jutott személyes adatok védelmét. Ezúton tájékoztatjuk Önt, hogy a Debreceni Egyetem a 2018. május 25. napjától kötelezően alkalmazandó Általános Adatvédelmi Rendelet alapján felülvizsgálta folyamatait és beépítette a GDPR előírásait az adatkezelési és adatvédelmi tevékenységébe. A felhasználók személyes adatait a Debreceni Egyetem korábban is teljes körültekintéssel kezelte, megfelelve az érvényben lévő adatkezelési szabályozásoknak. A GDPR előírásait követve frissítettük Adatvédelmi Tájékoztatónkat, amelyet az alábbi linkre kattintva olvashat el: Adatkezelési tájékoztató. DE Kancellária VIR Központ

A tájékoztatót megismertem.