A tudomány fiatal csillagai
Negyven év alatti biológus kutatóknak szerveztek előadóülést a Debreceni Egyetem Biológiai és Ökológiai Intézetének tanszékei a frissen alakult Fiatal Kutatók Akadémiájával közösen a Debreceni Akadémiai Bizottság székházában.
Kezdődnek a téli diplomaosztók
Az Általános Orvostudományi Kar végzőseinek ünnepségével hétvégén megkezdődnek a Debreceni Egyetem téli diplomaosztói, amelyeken 9 kar csaknem 1700 végzőse veheti át oklevelét.
Fiatal kutatók tanácskoztak
A Debreceni Egyetem huszonnégy ifjú tudósa mutatta be kutatási eredményeit a Hatvani István Szakkollégium Őszi Tudományos Hallgatói Konferenciáján, melyet december 6-án, pénteken rendeztek a Debreceni Akadémiai Bizottság Székházában.
Kortárs orosz irodalmi konferencia
„A kortárs orosz regény művészi nyelve” címmel rendez kétnapos nemzetközi, orosz nyelvű konferenciát a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Szlavisztikai Intézete december 5-6-án az intézmény Orosz Központjában.
Újabb sporttudományi eredmények
A fizikai aktivitás, a stressz és a demencia kapcsolata, a DEAC meccsek nézettségének összehasonlítása, szurkolói motivációs vizsgálatok – érdekes sporttudományi kutatásokat végeztek azok a hallgatók, akik részt vettek a Debreceni Egyetem ösztöndíjprogramjában.
Mérföldkő a hidrobiológus képzésben
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Víztudományi Karával és a Magyar Természettudományi Társulattal kötött együttműködést a DE Természettudományi és Technológiai Kara a Debreceni Hidrobiológiai Fórum keretében, ahol a TTK hidrobiológus mesterképzésének jubileumáról is szó volt.
Egyetemi tudással a mádi borászatért
Új laboratóriumot adtak át a Mádi Bor Akadémián. A Debreceni Egyetem kutatóhelyén a legmodernebb analitikai eszközök segítségével vizsgálják a szakemberek a térség borainak élettani hatásait.
Tudomány határok nélkül
Csaknem száz fiatal kutató mutatta be tudományos eredményeit a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kara, valamint Állam- és Jogtudományi Kar közös konferenciáján. A nemzetközi tanácskozáson több tudományterület képviseltette magát.
Egyetemi szereplés a rangsorokban
Több területen javított a felsőoktatási rangsorokban elfoglalt helyezésén a Debreceni Egyetem. Az intézmény a hazai egyetemek mellett nemzetközi viszonylatban is javuló teljesítményt mutat, amely tudatos stratégia eredménye.
Doktoravató ünnepség
Doktor- és díszdoktoravató ünnepséget tartott szombaton a Debreceni Egyetem. Az eseményen 75 doktorjelölt vehette át oklevelét, emellett díszdoktori, habilitált doktori, professor emeritus címeket és egyetemi kitüntetéseket is átadtak.

Tisztelt Felhasználó!