15 júl
Megérkezett a Debreceni Egyetem csapata Lódz-ba
Már Lengyelországban, az Európai Egyetemi Játékok helyszínén tartózkodnak a Debreceni Egyetem sportolói. A következő napokban a DE futsalosai, vízilabdázói, teniszezői és cselgáncsozói küzdenek majd Lódz-ban.
14 júl
Az egyetemi sportstratégiával ismerkedett a FIBA elnöke
A Debreceni Egyetemre látogatott csütörtökön a Nemzetközi Kosárlabda Szövetség elnöke, Hamane Niang. A sportdiplomata elismerően nyilatkozott az egyetem sportéletéről, valamint az orvostudomány, a sport és a kutatások összehangolt rendszeréről.
14 júl
Új tornaterem és előadó a Népegészségügyi Karon
Korszerű oktatási tereket alakítottak ki a Népegészségügyi Kar Fizioterápiás Tanszékén. A fejlesztésnek köszönhetően az elméleti oktatás és a gyógytornászhallgatók gyakorlati képzése is színvonalasabb körülmények között történik a jövőben.
13 júl
Kirepültek az első pilóták
Átvette oklevelét a Debreceni Egyetem Műszaki Karának ünnepségén az a nyolc – jordán, kazah, kenyai, magyar, mongol, török és ukrán – pilóta, akik az intézmény és a kar történetében elsőkként szereztek diplomát a „Professional pilot” képzés elvégzését követően.
Fogorvosdoktorokat avattak
A Debreceni Egyetem Fogorvostudományi Karának végzősei szombaton vették át diplomájukat az intézmény Főépületének Díszudvarán. Az ünnepségen összesen százan kapták meg a doktori végzettség megszerzését igazoló oklevelet.
Esküt tettek a gyógyszerészdoktorok
A Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Karának 63 végzőse kapta meg diplomáját az intézmény Főépületének Díszudvarán szombat délután. Az eseményen átadták a kar kitüntetésit és elismeréseit is.
Segítő szakemberek kaptak diplomát
A Debreceni Egyetem Egészségügyi Karának 85 végzőse, okleveles ápolók, okleveles egészségügyi szociális munkások, mentőtisztek, szülésznők, védőnők vették át oklevelüket pénteken a Díszudvaron megrendezett diplomaosztó ünnepségen.
Analitikusokat és kutatókat avattak
Orvosi diagnosztikai analitikusok, okleveles egészségpszichológusok, klinikai laboratóriumi kutatók és molekuláris biológusok vették át diplomájukat szombaton a Debreceni Egyetemen az Általános Orvostudományi Kar tanévzáró ünnepi ülésén. A kar osztott alap- és mesterképzésein 95 magyar és külföldi hallgató fejezte be tanulmányait.
Friss műszaki diplomások a DE-n
Két diplomaosztón búcsúzott végzőseitől a Debreceni Egyetem Műszaki Kara. A rendezvényeken 407 mérnök és műszaki szakember vette át oklevelét, valamint kiosztották a kar kitüntetéseit, elismeréseit is.
08 júl
DaLiCo nyári egyetemi kurzus
Az adatkezeléshez szükséges digitális készségek fejlesztése áll a középpontjában annak a nemzetközi online projektnek, amelyet négy ország – Hollandia, Magyarország, Németország, Spanyolország – részvételével rendez július 11-15. között a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtár (DEENK).

Tisztelt Felhasználó!

A tájékoztatót megismertem.